Ogłoszenia Duszpasterskie – 2 Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego – 24.04.2022r.

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po uroczystej Koronce spotkanie wszystkich osób, które chcą się zaangażować w nasz parafialny Caritas. Zapraszamy.
 2. Również dziś na Mszy św. o godz. 12.15 poświęcenie książeczek dzieciom, które w maju przystąpią do Komunii św.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na Caritas.
 4. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritas. Otoczmy wszystkich niosących pomoc naszą modlitwą.
 5. W tym tygodniu obchodzimy Tydzień Miłosierdzia.
 6. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.
 7. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
 8. W środę tradycyjnie o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny.
 9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 10. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie młodzieży, która w tym roku przystąpi do bierzmowania.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.15 spotkanie z rodzicami młodzieży, która w maju przystąpi do sakramentu bierzmowania.   
 12. Po Mszy św., jak co tydzień można kupić Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym możemy znaleźć : ulotkę z tekstem Koronki po polsku i ukraińsku, oraz rozmowę z abp. Grzegorzem Rysiem o tym czy Pan Bóg jest bardziej sprawiedliwy czy miłosierny. Zapraszamy do lektury.
 13. Bardzo dziękuję p. Markowi z Rady Parafialnej i wszystkim darczyńcom za wsparcie zakupu nagłośnienia pielgrzymkowego z którego korzystamy i będziemy korzystać przy procesjach. Koszt zakupu nagłośnienia wyniósł 3500 zł., a nasi darczyńcy zebrali 2220 zł. Jeszcze raz bardzo dziękuję p. Markowi i darczyńcom.
 14. Naszym paniom za posprzątanie kościoła, osobom dbającym o teren przykościelny z całego serca dziękujemy.
 15. Zachęcamy do modlitwy i zamawiania w zakrystii lub kancelarii intencji mszalnych w różnych potrzebach naszego życia, o rozwiązanie trudnych spraw, z okazji imienin, urodzin, różnych rocznic, jubileuszy i za bliskich zmarłych.
 16. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii z serca dziękujemy.
 17. Parafianom i wszystkim gościom życzymy dobrego tygodnia, solenizantom i jubilatom składamy gorące życzenia wielu łask Bożych oraz życzliwości ludzkiej.
 18. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: śp. Anna Róg – l. 35, Msza św. od uczestników pogrzebu 20.06.2022r. o godz. 18.00; śp. Zbigniew Turowski – l. 67, Msza św. 07.06.2022r. o godz. 18.00; śp. Katarzyna Bielska – l. 94, Msza św. 10.06.2022r. o godz. 18.00. R.I.P.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest