Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Adwentu – 04.12.2022r.

 1. Dzisiaj przeżywamy dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.
 2. Roraty w naszej parafii od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci i dorosłych.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zmiana tajemnic Różańcowych.
 4. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 i 18.00. Również tego dnia między godziną 12.00 a 13.00 zapraszamy do naszego kościoła na Godzinę Łaski.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.15 poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I-ej Komunii św.
 6. Przyszła niedziela jest również niedzielą pamięci o kościele własnym, który wspieramy modlitwą i ofiarą.
 7. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe.
 8. Po każdej Mszy św. możemy nabyć świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy rozprowadzaną przez naszą Caritas. Świeca duża – 20 zł, mała – 10 zł. Dochód z tej sprzedaży nasz Caritas przeznaczy na paczki dla najuboższych.
 9. W dniach 2-3 grudnia odbyła się zbiórka żywności dla najuboższych w karlińskiej Biedronce. Bardzo dziękujemy ofiarodawcom, dzieciom, młodzieży z Szkolnego Koła Caritas przy naszej Szkole Podstawowej i ich rodzicom, kierownictwu i pracownikom karlińskiej Biedronki. Szczególne podziękowania członkom naszego parafialnego Caritas oraz pani Oliwi i p. Darkowi opiekującym się SKC.
 10. Do przyszłej niedzieli możemy przynieść do naszego kościoła „Torbę Miłosierdzia”.
 11. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii (te na tacę, pod chórem i na konto parafialne) z serca dziękujemy.
 12. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Paczka dla Ukrainy”. Wysłaliśmy pięć paczek po około 15 kg każda.
 13. Naszym paniom za posprzątanie kościoła i osobom dbającym o teren przykościelny dziękujemy.
 14. Parafianom i wszystkim gościom życzymy miłego tygodnia, solenizantom i jubilatom składamy gorące życzenia wielu łask Bożych oraz życzliwości ludzkiej.
 15. Zachęcamy do modlitwy i zamawiania w zakrystii lub kancelarii intencji mszalnych w różnych potrzebach naszego życia, o rozwiązanie trudnych spraw, z okazji imienin, urodzin, różnych rocznic, jubileuszy i za bliskich zmarłych.
 16. Po Mszy św., jak co tydzień można kupić „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać: Widzę Cię, Zacheuszu!; Wierzę w święty Kościół powszechny. Zapraszamy do lektury.
 17. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: śp. Alina Baranowska – l. 89 – Msza św. od uczestników pogrzebu 27.12.2022r. o godz. 18.00, śp. Marian Stolarek – l. 58 – Msza św. od uczestników pogrzebu 03.01.2023 r. o godz. 18.00. R.I.P.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest