Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Adwentu – 10.12.2023.

 1. Dzisiaj przeżywamy dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.
 2. Również dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, rekolekcje zakończymy we wtorek. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na każdej Mszy św., a w poniedziałek i wtorek na Mszy św. o godz. 10.00 i 18.00.
 3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.15 poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I-ej Komunii św.
 4. Dzisiejsza niedziela jest również niedzielą pamięci o kościele własnym, który wspieramy modlitwą i ofiarą.
 5. Roraty w naszej parafii od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci i dorosłych.
 6. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie z osobami, które pragną czytać i czytają czytania podczas Mszy św. Wszystkich chętnych gorąco zapraszamy.
 7. W środę tradycyjnie o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny.
 8. Zapraszamy w najbliższą sobotę na Wigilię Karlińską. Rozpoczniemy ją Mszą św. w kościele o godz. 15.00. Zapraszamy.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.15 spotkanie z rodzicami młodzieży, która w tym roku szkolnym przystąpi do sakramentu bierzmowania.
 10. W trzeci wtorek każdego miesiąca pragniemy zaprosić naszych parafian na Nabożeństwo ku czci Świętego Michała Archanioła. Nabożeństwo będziemy rozpoczynać o godz. 17.30.
 11. Po każdej Mszy św. możemy nabyć świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy rozprowadzaną przez naszą Caritas. Świeca duża – 20 zł, mała – 10 zł. Dochód z tej sprzedaży nasz Caritas przeznaczy na paczki dla najuboższych.
 12. W dniach 8-9 grudnia odbyła się zbiórka żywności dla najuboższych w karlińskiej Biedronce. Bardzo dziękujemy ofiarodawcom, dzieciom, młodzieży z Szkolnego Koła Caritas przy naszej Szkole Podstawowej i ich rodzicom, kierownictwu i pracownikom karlińskiej Biedronki. Szczególne podziękowania członkom naszego parafialnego Caritas oraz pani Oliwi i p. Darkowi opiekującym się SKC.
 13. Zapraszamy naszych parafian w dniu 27 stycznia na II Bal Charytatywny organizowany przez naszą parafię pod patronatem Burmistrza Karlina i Rady Parafialnej. Szczegółowe informacja na plakacie.
 14. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii (te na tacę, pod chórem i na konto parafialne) z serca dziękujemy.
 15. Naszym paniom za posprzątanie kościoła i osobom dbającym o teren przykościelny dziękujemy.
 16. Po Mszy św., jak co tydzień można kupić Gościa Niedzielnego, są także do nabycia kalendarze na 2024 rok.
 17. Parafianom i wszystkim gościom życzymy miłego tygodnia, solenizantom i jubilatom składamy gorące życzenia wielu łask Bożych oraz życzliwości ludzkiej.
 18. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: śp. Zygmunt Skibiński – l. 74 – Msza św. od uczestników pogrzebu 09.02.2024r. o godz. 18.00, śp. Stefan Chołodecki – l. 77 – Msza św. od uczestników pogrzebu 12.02.2024 r. o godz. 18.00, śp. Leszek Dura – l. 70 – Msza św. od uczestników pogrzebu 13.02.2024 r. o godz. 18.00. R.I.P.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest