Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu – 18.12.2022r.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.15 spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku przystąpią do Komunii św.
 2. Roraty w naszej parafii od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00. Zapraszamy.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
 4. W piątek zbiórka ministrantów o godz. 11.00.
 5. W sobotę przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. Pasterki w naszej parafii w Karlinie o godz. 22.00 i 24.00, w Kowańczu i Daszewie o godz. 21.00, a w Lubiechowie o godz. 22.30.
 6. Msze św. w I-y dzień świąt o godz. 9.30, 11.00, 12.15, 18.00, a w II-i dzień świąt o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 i 18.00.
 7. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii (te na tacę, pod chórem i na konto parafialne) z serca dziękujemy. Pragniemy również podziękować ofiarodawcom, którzy wsparli materialnie montaż monitoringu naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiary.  
 8. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy wsparli potrzebujących przez Torby Miłosierdzia oraz zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy. Szczególne podziękowania dla SKC przy Szkole Podstawowej w Karlinie za zorganizowanie zbiórki żywności w szkole dla najuboższych. Dziękujemy również rodzicom i dzieciom za zaangażowanie. Równie gorące podziękowania składamy członkom Caritas za zaangażowanie i rozdzielenie pomocy. Wydaliśmy 92 torby potrzebującym. Bóg zapłać za Wasze dobre serca.
 9. Od kilku lat w Karlinie odbywa się świąteczna akcja Lukrowana Gwiazdka. Jej adresatami są przede wszystkim osoby samotne, schorowane i niezamożne, dla których święta Bożego Narodzenia zamiast radości niosą poczucie odrzucenia i smutku. Akcja polega na podzieleniu się tym, co przygotowujemy na nasze wigilijne stoły. Żeby wziąć w niej udział wystarczy przynieść 23 grudnia, w przeddzień wigilii w godz. 9-18 do Karlińskiego Ośrodka Kultury odrobinę świątecznych przysmaków: np. porcję pierogów czy barszczu. W wigilijny poranek wolontariusze rozwiozą przygotowane paczki do adresatów z całej gminy. W ubiegłym roku taką niespodziankę sprawiono 40 osobom. 
 10. Przypominamy, że przy Karlińskim Ośrodku Kultury stoi Lukrowana Lodówka. To jadłodzielnia, czyli miejsce, do którego każdy może przynieść jedzenie i każdy może z niego skorzystać. To zaproszenie do tego, by umieć dostrzegać potrzebujących, a zarazem zwracać uwagę na problem marnowania żywności. Zwłaszcza w okresie świątecznym przygotowujemy jej za dużo i wiele wyrzucamy. Lodówka stoi do końca grudnia przy Karlińskim Ośrodku Kultury.
 11. Parafianom i wszystkim gościom życzymy miłego tygodnia, solenizantom i jubilatom składamy gorące życzenia wielu łask Bożych oraz życzliwości ludzkiej.
 12. Do wieczności w minionym tygodniu odeszła: śp. Maria Wesołowska lat 91 – Msza św. od uczestników pogrzebu 12.01.2023 o godz. 18.00. R.I.P.  

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest