Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu – 19.12.2021r.

 1. W dzisiejszą niedzielę swoje spotkania ma grupa V – p. Agaty.
 2. Roraty w naszej parafii od poniedziałku do środy o godz. 18.00. Zapraszamy.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
 4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny.
 5. Spowiedź św. dzisiaj podczas każdej Mszy św., a w tygodniu przed Mszą św.
 6. W piątek przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. Pasterki w naszej parafii w Karlinie o godz. 22.00 i 24.00, a w Kowańczu o godz. 21.00 i Lubiechowie o godz. 22.30.
 7. Msze św. w I-y i II-i dzień świąt o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 18.00.
 8. W przyszłą niedzielę w II-gi dzień świąt przypada święto Świętej Rodziny, tego dnia małżonkowie na każdej Mszy św. mogą odnowić przyrzeczenia małżeńskie.
 9. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii (te na tacę, pod chórem i na konto parafialne) z serca dziękujemy. Na nagłośnienie naszego kościoła zebraliśmy 3800 zł. Bóg zapłać za ofiary.  
 10. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy wsparli potrzebujących przez Torby Miłosierdzia oraz zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy. Szczególne podziękowania dla SKC i Samorządu przy Szkole Podstawowej w Karlinie za zorganizowanie zbiórki żywności w szkole dla najuboższych. Dziękujemy również rodzicom i dzieciom za zaangażowanie. Równie gorące podziękowania składamy członkom Caritas za zaangażowanie i rozdzielenie pomocy. Wydaliśmy ponad 80 torb potrzebującym. Bóg zapłać za Wasze dobre serca.
 11. Parafianom i wszystkim gościom życzymy miłego tygodnia, solenizantom i jubilatom składamy gorące życzenia wielu łask Bożych oraz życzliwości ludzkiej.
 12. Od kilku lat w Karlinie odbywa się świąteczna akcja Lukrowana Gwiazdka. Jej adresatami są przede wszystkim osoby samotne, schorowane i niezamożne, dla których święta Bożego Narodzenia zamiast radości niosą poczucie odrzucenia i smutku. Akcja polega na podzieleniu się tym, co przygotowujemy na nasze wigilijne stoły. Żeby wziąć w niej udział wystarczy przynieść 23 grudnia, w przeddzień wigilii w godz. 14-18 do Karlińskiego Ośrodka Kultury odrobinę świątecznych przysmaków: np. porcję pierogów czy barszczu. W wigilijny poranek wolontariusze rozwiozą przygotowane paczki do adresatów z całej gminy. W ubiegłym roku taką niespodziankę sprawiono 40 osobom. 
 13. Akcja rozrasta się z każdym rokiem. W tym organizatorzy rozszerzyli ją o Lukrowaną Lodówkę. To jadłodzielnia, czyli miejsce, do którego każdy może przynieść jedzenie i każdy może z niego skorzystać. To zaproszenie do tego, by umieć dostrzegać potrzebujących, a zarazem zwracać uwagę na problem marnowania żywności. Zwłaszcza w okresie świątecznym przygotowujemy jej za dużo i wiele wyrzucamy. Lodówka stoi do końca grudnia przy Karlińskim Ośrodku Kultury.
 14. Od 3 stycznia 2022 roku rozpoczniemy kolędę. Wizyta duszpasterska będzie spotkaniem z przedstawicielami rodzin w naszym kościele. Zaczniemy ją Mszą św. w intencji naszych parafian, a po niej pośpiewamy kolędy, porozmawiamy o parafii, złożymy sobie życzenia oraz będzie możliwość wsparcia naszej parafii dobrowolnymi ofiarami. Plan kolędy podamy w niedzielę 2 stycznia. Istnieje możliwość zaproszenia księdza na wizytę kolędową do swojego domu, mieszkania. Zapisy na taką wizytę duszpasterską prosimy zgłaszać w zakrystii i kancelarii do 2 stycznia.  
 15. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: śp. Rafał Marczak – l. 35, Msza św. 18.02.2022r. o godz. 18.00; Janina Obrzód – l. 70 Msza św. od uczestników pogrzebu 22.02.2022r. o godz. 18.00. R.I.P.  

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest