Ogłoszenia Duszpasterskie – IX Niedziela Zwykła – 02.06.2024r.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.15 spotkanie z rodzicami dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I-ej Komunii św.
 2. Od Uroczystości Bożego Ciała do czwartku Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła po Mszy św. wieczornej.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
 4. W środę tradycyjnie o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny.
 5. W tym tygodniu przeżywamy: I-y czwartek miesiąca o 17.00 „ Godzina Święta” w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. I-y piątek miesiąca o godz. 8.00 msza wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i całego świata, a po niej nasze „Jerycho Różańcowe” – całodzienne trwanie przy Jezusie z różańcem. Godzina miłosierdzia o godz. 15.00. Spowiedź św. przed Mszą św.
 6. W piątek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 i 18.00. Z racji przypadającej w tym dniu Uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od tego dnia Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa 15 minut przed Mszą świętą wieczorną.
 7. W niedzielę 9 czerwca na Mszy św. o godz. 12.15 rozdanie pamiątek dzieciom, które w tym roku przyjęły do swojego serca Pana Jezusa.
 8. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać niedzielę odpowiedzialności za kościół własny.
 9. Po Mszy św., jak co tydzień można kupić Gościa Niedzielnego. Zapraszamy do lektury.
 10. Zachęcamy do modlitwy i zamawiania w zakrystii lub kancelarii intencji mszalnych w różnych potrzebach naszego życia, o rozwiązanie trudnych spraw, z okazji imienin, urodzin, różnych rocznic, jubileuszy i za bliskich zmarłych.
 11. Szczególne podziękowania osobom, które przygotowały ołtarze podczas Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa: Ochotniczej Straży Pożarnej w Karlinie, Szkole Podstawowej w Karlinie, Urzędowi Miejskiemu w Karlinie, Homanit Arenie, osobom świeckim, osobom odpowiedzialnym za nagłośnienie, naszemu parafialnemu chórowi, orkiestrze, ks. Sławkowi, pani organistce, panu kościelnemu, ministrantom, rodzicom i dzieciom biorącym udział w procesji oraz wszystkim zaangażowanym w tę uroczystość.
 12. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii z całego serca dziękujemy.
 13. Naszym parafianom za posprzątanie kościoła, osobom dbającym o teren przykościelny również dziękujemy. Zapraszamy nowe osoby, które chciałyby dołączyć do grup sprzątających nasz kościół.
 14. Parafianom i wszystkim gościom życzymy dobrego tygodnia, solenizantom i jubilatom składamy gorące życzenia wielu łask Bożych, zdrowia oraz życzliwości ludzkiej.
 15. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: śp. Marek Brzostek – l. 51, Msza św. od uczestników pogrzebu 19.07.2024r. o godz. 18.00, śp. Leszek Koprowski – l. 57, Msza św. 30.07.2024r. o godz. 18.00. R.I.P.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest