Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 26.05.2024r.

 1. Dzisiaj ostatnia grupa dzieci przyjmie po raz pierwszy do swojego serca Pana Jezusa.
 2. We wtorek młodzież z naszej parafii o godz. 18.00 przystąpi do sakramentu bierzmowania. Tego dnia swoją 63 rocznicę kapłaństwa będzie przeżywał ks. Ludwik. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona o godz. 8.00.
 3. W środę tradycyjnie o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tego dnia o godz. 17.00 spowiedź św. dla dzieci i rodziców rocznicowych. Również w tym dniu po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów.
 4. W najbliższy czwartek 30 maja będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesję Bożego Ciała rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 10.15. Przebieg procesji ulicami: Plac Jana Pawła II, Koszalińska, Wigury, Traugutta, Kościuszki do Homanit Arena. Na zakończenie procesji Msza św. Ołtarze na Placu Jana Pawła II, Wigury, Traugutta i przy Homanit Arenie. Dzisiaj po Mszach św. i w tygodniu będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do ołtarzy Bożego Ciała – Bóg zapłać za gotowość włączenia się w to dzieło. Tego dnia na Mszy św. o godz. 10.15 rocznica I-ej Komunii św.
 5. W sobotę o godz. 9.00 spod Urzędu Miejskiego wyjazd na Górę Chełmską osób z Kręgów Matki Bożej Pielgrzymujące.
 6. Od Uroczystości Bożego Ciała do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej codziennie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła i nabożeństwo czerwcowe.
 7. W tym tygodniu przeżywamy: I-ą sobotę miesiąca o 8.00 msza wynagradzająca. Spowiedź św. przed Mszą św. W tym dniu odwiedziny chorych.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.15 spotkanie z rodzicami dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I-ej Komunii św.
 9. Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Zbigniew Zieliński, udziela w dniu 31 maja wszystkim wiernym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i osobom przebywającym na terenie diecezji, dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia, z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów prawa
 10. Po Mszy św., jak co tydzień można kupić Gościa Niedzielnego.
 11. Zachęcamy do modlitwy i zamawiania w zakrystii lub kancelarii intencji mszalnych w różnych potrzebach naszego życia, o rozwiązanie trudnych spraw, z okazji imienin, urodzin, różnych rocznic, jubileuszy i za bliskich zmarłych.
 12. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii z serca dziękujemy.
 13. Rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie kościoła, osobom dbającym o teren przykościelny z całego serca dziękujemy.
 14. Parafianom i wszystkim gościom życzymy dobrego tygodnia, solenizantom i jubilatom składamy gorące życzenia wielu łask Bożych, zdrowia oraz życzliwości ludzkiej.
 15. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: śp. Danuta Kulaszyńska – l. 73, Msza św. od uczestników pogrzebu 16.07.2024r. o godz. 18.00; śp. Mateusz Trandyk – l. 22, Msza św. 19.07.2024r. o godz. 18.00. śp. Andrzej Więcławski – l. 57, Msza św. 29.07.2024r. o godz. 18.00. R.I.P.  

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest