Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2024r.

 1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy: Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.
 2. Jutro poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień świąt, Msze św. według porządku niedzielnego. Taca przeznaczone jest na kształcenie w diecezji i KUL.
 3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Mszą św. wieczorną.
 4. We wtorek po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
 5. W środę tradycyjnie o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Tego dnia po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów.
 6. W tym tygodniu przeżywamy: I-y czwartek miesiąca o 17.00 „ Godzina Święta” w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. I-y piątek miesiąca o godz. 8.00 msza wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i całego świata, a po niej nasze „Jerycho Różańcowe” – całodzienne trwanie przy Jezusie z różańcem. Godzina miłosierdzia o godz. 15.00. I-a sobota miesiąca o godz. 8.00 msza wynagradzająca. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św.
 7. Również w piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny młodzież przygotowującą się do bierzmowania na „wieczór chwały” przed Najświętszym Sakramentem.
 8. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ponieważ dni Oktawy Wielkanocy mają rangę Uroczystości.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy. Tego dnia po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na Caritas.
 10. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.15 spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku przystąpią do I-ej Komunii. Po spotkaniu poświęcenie książeczek.
 11. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritas. Otoczmy wszystkich niosących pomoc naszą modlitwą.
 12. W dniach 19-21 kwietnia w naszej parafii będziemy gościć Maryję w znaku Skrzatuskiej Piety. Szczegółowe informacje podamy po świętach.
 13. Zachęcamy do modlitwy i zamawiania w zakrystii lub kancelarii intencji mszalnych w różnych potrzebach naszego życia, o rozwiązanie trudnych spraw, z okazji imienin, urodzin, różnych rocznic, jubileuszy i za bliskich zmarłych.
 14. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii z serca dziękujemy.
 15. Bardzo dziękuję ks. Sławkowi, ministrantom, osobom prowadzącym śpiew i śpiewającym psalmy, czytającym czytania za przygotowanie Triduum Paschalnego.
 16. Słowa podziękowania składamy osobom, które przygotowały Ciemnicę, Grób Pański, ułożyły kwiaty, naszemu chórowi, strażakom oraz naszym parafianom za przygotowanie naszej świątyni do przeżycia Zmartwychwstania Pańskiego.
 17. Po Mszy św., jak co tydzień można kupić Gościa Niedzielnego.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest