Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Wszystkich Świętych – 01.11.2020

 1. Jutro przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 16.30, 18.00 i w Lubiechowie o godz. 17.00.
 2. W tym tygodniu przeżywamy: I-y czwartek miesiąca o 17.00 „ Godzina Święta” w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Spowiedź św. pół godziny przed wypominkami.       I-y piątek miesiąca o godz. 7.00 msza wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i całego świata, a po niej nasze „Jerycho Różańcowe” – całodzienne trwanie przy Jezusie z różańcem. Godzina miłosierdzia o godz. 15.00. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św.      I-a sobota miesiąca o 7.00 msza wynagradzająca. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św.      
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.15 spotkanie z I-ą grupą rodziców dzieci Komunijnych. Przyszła niedziela jest również niedzielą pamięci o kościele własnym, który wspieramy modlitwą i ofiarą. 
 4. Polecamy naszym parafianom naszą nową stronę parafialną: karlino-michalarchaniol.pl.
 5. Wypominki możemy składać na tacę, w zakrystii lub w kancelarii. Codziennie w listopadzie o godz. 17.30 modlić się będziemy za zmarłych polecanych w Wypominkach. W poniedziałek wypominki z ul. Prusa, Wigry i Żwirki; wtorek – ul. Szczecińska, Waryńskiego, Spichrzowa, Okrzei, Konopnickiej, Bogusława X; środa – Grupy Parafialne; czwartek – ul. Moniuszki, Plac Jana Pawła II, Parkowa; piątek – ul. Szymanowskiego, Białogardzka; sobota – ul. Pełki, niedziela – ul. Koszalińska bez „Biedronki”.     
 6. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii (te na tacę i pod chórem) z serca dziękujemy. Dziękujemy również za złożone ofiary na rzecz naszego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Pamiętajmy o obowiązku noszenia maseczek w kościele. Przypominamy o możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę.
 7. Przypominamy, że nasz kościół ma 600 m kwadratowych, będąc w strefie żółtej może przebywać na Mszy św. do 150 osób, a w strefie czerwonej do 86 osób. 
 8. Parafianom i wszystkim gościom życzymy miłego tygodnia, solenizantom i jubilatom składamy gorące życzenia wielu łask Bożych oraz życzliwości ludzkiej.
 9. Po Mszy św., jak co tydzień można kupić Gościa Niedzielnego, są także do nabycia kalendarze na 2021 rok. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać: Gniew, Co dalej? Zapraszamy do lektury.
 10. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: śp. Danuta Malinowska – l. 72 Msza św. 08.12 o godz. 18.00, Alina Wanowska – l.72 Msza św. 22.11 godz. 10.00 w Lubiechowie, Hanna Fiszer – l.63 Msza św. 09.12 o godz. 18.00. R.I.P.    

W tym roku odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanawiany jedynie na dni od 1 do 8 listopada dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.   

Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się mogą uzyskać odpust za zmarłych. Odpust jest zupełny w tym roku przez 8 dni listopada, natomiast w inne dni roku jest cząstkowy.

Warunki odpustu:

 1. Wykonanie powyższych czynności obdarzonych odpustem.
 2. Wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak pełnej dyspozycji wykluczenia upodobania do jakiegokolwiek grzechu, odpust będzie tylko cząstkowy)
 3. Spełnienie trzech warunków: – spowiedź sakramentalna lub bycie w stanie łaski uświęcającej – przyjęcie Komunii Świętej – odmówienie Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo w intencjach Ojca Świętego

WAŻNE: Trzy warunki: spowiedź, Komunia św. i modlitwy mogą być dopełnione w ciągu wielu dni przed lub po wypełnieniu danej czynności nagradzanej otrzymaniem odpustu, ale musi być między nimi łączność. Po jednej spowiedzi sakramentalnej można uzyskać wiele odpustów zupełnych, a po jednej Komunii św. i jednej modlitwie można uzyskać tylko jeden odpust zupełny.

Wierni, którzy nawiedzą kościół, kaplicę publiczną lub półpubliczną 1 listopada od południa i przez cały Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest