Ogłoszenia Duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła – 11.02.2024r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy niedzielę odpowiedzialności za kościół własny.
 2. Plan kolędy na ten tydzień: poniedziałek ul. Moniuszki i Spokojna; wtorek ul. Okrzei i uzupełnienia według zgłoszeń.
 3. W środę przeżywamy Środę Popielcową, którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 10.00, 18.00, a w Lubiechowie o godz. 17.30. Podczas każdej Mszy św. posypanie głów popiołem. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego, każdy wierzący od 18 do 60 roku życia ma obowiązek postu ilościowego – jeden posiłek do syta, wolno jednak przyjąć trochę pokarmu rano i wieczorem. Wszystkich w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy o tym, że chrześcijanin w okresie Wielkiego Postu ma obowiązek powstrzymaniu się od udziału w zabawach. Tego dnia po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów. Po każdej Mszy św. w tym dniu zbiórka ofiar na Ukrainę.
 4. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30 i dla dorosłych o godz. 17.30.
 5. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.15 zapraszamy Kręgi Apostolatu Pielgrzymującej Maryi.
 7. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.15 spotkanie z rodzicami młodzieży, która w tym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania.
 8. Naszym parafianom za posprzątanie kościoła, osobom dbającym o teren przykościelny z całego serca dziękujemy.
 9. Osoby, które z różnych przyczyń nie przystąpiły do sakramentu bierzmowania w zeszłym roku, a chcą ten sakrament przyjąć prosimy o kontakt z ks. Wikariuszem.  
 10. Po Mszy św., jak co tydzień można kupić Gościa Niedzielnego. Zapraszamy do lektury.
 11. Zbiórka na kwiaty i materiały do Ciemnicy i Bożego Grobu w piątki po nabożeństwach Drogi Krzyżowej i niedziele podczas Gorzkich Żali.
 12. W dalszym ciągu możemy zakupić cegiełki na zakup monstrancji do naszego kościoła o wartości 10 zł, 20 zł i 50 zł.
 13. Zachęcamy do modlitwy i zamawiania w zakrystii lub kancelarii intencji mszalnych w różnych potrzebach naszego życia, o rozwiązanie trudnych spraw, z okazji imienin, urodzin, różnych rocznic, jubileuszy i za bliskich zmarłych.
 14. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii (te na tacę, pod chórem i na konto parafialne) z serca dziękujemy. Bóg zapłać za ofiary.
 15. Parafianom i wszystkim gościom życzymy miłego tygodnia, solenizantom i jubilatom składamy gorące życzenia wielu łask Bożych oraz życzliwości ludzkiej.
 16. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: śp. Rafał Kozłowski – l. 83, Msza św. od uczestników pogrzebu 30.04.2024r. o godz. 18.00; Jan Fabiszak – l. 71, Msza św. od uczestników pogrzebu 10.05.2024r. o godz. 18.00; Alicja Olecka z domu Piasecka, Msza św. 30.05.2024r. o godz. 18.00. R.I.P.     

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest