Ogłoszenia Duszpasterskie – VII Niedziela Zwykła- 19.02.2023r.

 1. W środę przeżywamy Środę Popielcową, którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 10.00, 18.00, a w Lubiechowie o godz. 18.00. Podczas każdej Mszy św. posypanie głów popiołem. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego, każdy wierzący od 18 do 60 roku życia ma obowiązek postu ilościowego – jeden posiłek do syta, wolno jednak przyjąć trochę pokarmu rano i wieczorem. Wszystkich w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy o tym, że chrześcijanin w okresie Wielkiego Postu ma obowiązek powstrzymaniu się od udziału w zabawach.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii w czwartek od godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej.
 3. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30 i dla dorosłych o godz. 17.30.
 4. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.
 5. Naszym paniom za posprzątanie kościoła, osobom dbającym o teren przykościelny z całego serca dziękujemy.
 6. Po Mszy św., jak co tydzień można kupić Gościa Niedzielnego. Zapraszamy do lektury.
 7. Zbiórka na kwiaty i materiały do Ciemnicy i Bożego Grobu w piątki na Mszy św. po nabożeństwach Drogi Krzyżowej i niedziele podczas Gorzkich Żali.
 8. Zachęcamy do modlitwy i zamawiania w zakrystii lub kancelarii intencji mszalnych w różnych potrzebach naszego życia, o rozwiązanie trudnych spraw, z okazji imienin, urodzin, różnych rocznic, jubileuszy i za bliskich zmarłych.
 9. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii (te na tacę, pod chórem i na konto parafialne) z serca dziękujemy. Bóg zapłać za ofiary.
 10. W ubiegłą niedzielę zebrano do puszek dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii kwotę 2169,22 zł.
 11. Parafianom i wszystkim gościom życzymy miłego tygodnia, solenizantom i jubilatom składamy gorące życzenia wielu łask Bożych oraz życzliwości ludzkiej.

 

 

 

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest