Ogłoszenia Duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła – 31.07.2022r.

  1. We wtorek możemy uzyskać odpust Porcjunkuli. Warunki uzyskania odpustu to nawiedzenie kościoła katedralnego, bazyliki mniejszej lub kościoła parafialnego i pobożne odmówienie tam Ojcze nasz i Credo.
  2. W środę tradycyjnie o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny.
  3. W tym tygodniu przeżywamy: I-y czwartek miesiąca o 17.00 „ Godzina Święta” w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. I-y piątek miesiąca o godz. 8.00 msza wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i całego świata, a po niej nasze „Jerycho Różańcowe” – całodzienne trwanie przy Jezusie z różańcem. Godzina miłosierdzia o godz. 15.00. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. I-a sobota miesiąca o 8.00 msza wynagradzająca. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św.
  4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, w sobotę święto Przemienienie Pańskie.
  5. Po Mszy św., jak co tydzień można kupić Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać między innymi o tym, jak chronić młodzież przed uzależnieniem od alkoholu i innych substancji i zachowań oraz o istocie i znaczeniu cudów, które zdarzają się po modlitwie za wstawiennictwem świętych. Zapraszamy do lektury.
  6. Zachęcamy do modlitwy i zamawiania w zakrystii lub kancelarii intencji mszalnych w różnych potrzebach naszego życia, o rozwiązanie trudnych spraw, z okazji imienin, urodzin, różnych rocznic, jubileuszy i za bliskich zmarłych.
  7. Caritas naszej parafii organizuje zbiórkę artykułów szkolnych głównie dla polskich dzieci na Wileńszczyżnie i Ukrainie. Artykuły prosimy przynosić do kościoła lub do salki przy sklepie. Zbiórka potrwa do 20 sierpnia.
  8. Naszym paniom za posprzątanie kościoła, osobom dbającym o teren przykościelny oraz tym, którzy wspierają materialnie parafię z całego serca dziękujemy.
  9. Parafianom i wszystkim gościom życzymy dobrego tygodnia, wypoczywającym spokojnych wakacji, solenizantom i jubilatom składamy gorące życzenia wielu łask Bożych, zdrowia oraz życzliwości ludzkiej.
  10. Do wieczności w minionym tygodniu odszedł: śp. Jan Żemojtel – l. 69, Msza św. od uczestników pogrzebu 24.08.2022r. o godz. 18.00. R.I.P.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest