Ogłoszenia Duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła – 01.08.2021r.

 1. W ubiegłą niedzielę na potrzeby Caritas zebraliśmy 690 zł. Bóg zapłać za Wasze wsparcie.
 2. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka ofiar dla poszkodowanych przez nawałnice.
 3. W poniedziałek możemy uzyskać odpust Porcjunkuli. Warunkiem uzyskania odpustu jest nawiedzenie kościoła katedralnego, bazyliki mniejszej lub kościoła parafialnego i tam należy pobożnie odmówić Ojcze nasz i Credo.
 4. W środę tradycyjnie o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny.
 5. W tym tygodniu przeżywamy: I-y czwartek miesiąca o 17.00 „ Godzina Święta” w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. I-y piątek miesiąca o godz. 9.00 msza wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i całego świata, a po niej nasze „Jerycho Różańcowe” – całodzienne trwanie przy Jezusie z różańcem. Godzina miłosierdzia o godz. 15.00. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. I-a sobota miesiąca o 9.00 msza wynagradzająca. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św.
 6. W piątek obchodzimy święto Przemienienie Pańskie.
 7. Przyszła niedziela jest niedzielą odpowiedzialności za kościół własny.
 8. Przez cały okres wakacyjny kancelaria czynna: w czwartek od godz. 16.00 do godz. 17.00, a w sobotę od godz. 10.00 do godz. 11.00.
 9. Spowiedź przez wakacje w naszej parafii tylko przed Mszą św.
 10. Po Mszy św., jak co tydzień można kupić Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać: Wskazówki św. Jana Vianneya dla kapłanów i dla świeckich; Coraz większy głód; Trydent a kryzys Kościoła; Zamknięte z powodu wirusa. Zapraszamy do lektury.
 11. Zachęcamy do modlitwy i zamawiania w zakrystii lub kancelarii intencji mszalnych w różnych potrzebach naszego życia, o rozwiązanie trudnych spraw, z okazji imienin, urodzin, różnych rocznic, jubileuszy i za bliskich zmarłych.
 12. Naszym paniom za posprzątanie kościoła, osobom dbającym o teren przykościelny oraz tym, którzy wspierają materialnie parafię z całego serca dziękujemy.
 13. Parafianom i wszystkim gościom życzymy dobrego tygodnia, wypoczywającym spokojnych wakacji, solenizantom i jubilatom składamy gorące życzenia wielu łask Bożych, zdrowia oraz życzliwości ludzkiej.
 14. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: śp. Waldemar Dura – l. 60, Msza św. od uczestników pogrzebu 23.09.2021r. o godz. 18.00, śp. Tadeusz Hoffmann – l. 70, Msza św. od uczestników pogrzebu 24.09.2021r. o godz. 18.00. śp. Tadeusz Wojda – l. 66, Msza św. od uczestników pogrzebu 29.08.2021r. o godz. 10.00 w Lubiechowie. R.I.P.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest