Ogłoszenia Duszpasterskie – XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2023.

 1. W poniedziałek i czwartek po Mszy św. wieczornej próba chóru parafialnego. Bardzo serdecznie zapraszamy nowe osoby, które lubią śpiewać i chcą służyć Panu Bogu przez swój śpiew.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy.
 3. W środę tradycyjnie o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Tego dnia po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów.
 4. 29 września przeżywamy nasz odpust parafialny. Rozpoczniemy go o godz. 17.30 Akatystem ku czci św. Michała Archanioła. Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00, a będzie jej przewodniczył ks. dziekan Piotr Niedźwiadek.
 5. 30 września zapraszamy na pielgrzymkę do Matki Bożej Królowej Świata w Domacynie. Rozpoczęcie o godz. 6.00 na Placu Wolności w Białogardzie.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.15 spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I-ej Komunii św.
 7. Również od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które w naszej parafii będą się odbywały pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 8. Zachęcamy do modlitwy i zamawiania w zakrystii lub kancelarii intencji mszalnych w różnych potrzebach naszego życia, o rozwiązanie trudnych spraw, z okazji imienin, urodzin, różnych rocznic, jubileuszy i za bliskich zmarłych.
 9. Cały czas kontynuujemy remont salki parafialnej i wymianę sprzętów liturgicznych w naszym kościele. Ostatnio zakupiliśmy do naszego kościoła lichtarz poczwórny, świece ołtarzowe, lichtarz pod paschał, pulpit miejsca przewodniczenia, etui na ewangeliarz, mikrofon wolno stojący. Koszt tego zakupu to 14 355 złotych. Jeszcze raz pragnę podziękować rodzicom młodzieży bierzmowanej za ofiary zebrane na zakup lichtarza poczwórnego i anonimowemu darczyńcy, którzy wsparli zakupy w kwocie 5 tysięcy złotych. Dziękujemy również za dwa szydełkowane obrusy do naszego kościoła.
 10. Po Mszy św., jak co tydzień można kupić „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” tekst o ludziach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych. Są także do nabycia kalendarze diecezjalne na rok 2023.
 11. Naszym paniom za posprzątanie kościoła, osobom dbającym o teren przykościelny oraz tym, którzy wspierają materialnie parafię z całego serca dziękujemy.
 12. Parafianom i wszystkim gościom życzymy miłego tygodnia, solenizantom i jubilatom składamy gorące życzenia wielu łask Bożych oraz życzliwości ludzkiej.
 13. Do wieczności w minionym tygodniu odszedł: śp. Kazimierz Hałas – l. 75, Msza św. od uczestników pogrzebu 30.10.2023r. o godz. 18.00. R.I.P.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest