Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2023.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.15 spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I-ej Komunii św. Od dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które w naszej parafii będą się odbywały pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 2. W poniedziałek i czwartek po Mszy św. wieczornej próba chóru parafialnego. Bardzo serdecznie zapraszamy nowe osoby, które lubią śpiewać i chcą służyć Panu Bogu przez swój śpiew.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy.
 4. W środę tradycyjnie o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Tego dnia po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów.
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży ze szkół ponadpodstawowych przygotowujących się do bierzmowania.  
 6. W tym tygodniu przeżywamy: I-y czwartek miesiąca o 17.00 „ Godzina Święta” w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. I-y piątek miesiąca o godz. 8.00 msza wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i całego świata, a po niej nasze „Jerycho Różańcowe” – całodzienne trwanie przy Jezusie z różańcem. Godzina miłosierdzia o godz. 15.00. I-a sobota miesiąca o 8.00 msza wynagradzająca. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św.
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny młodzież przygotowującą się do bierzmowania na wieczór chwały przed Najświętszym Sakramentem.
 8. W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych.
 9. Zachęcamy do modlitwy i zamawiania w zakrystii lub kancelarii intencji mszalnych w różnych potrzebach naszego życia, o rozwiązanie trudnych spraw, z okazji imienin, urodzin, różnych rocznic, jubileuszy i za bliskich zmarłych.
 10. Po Mszy św., jak co tydzień można kupić „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać: Wspólnoty parafialne wciąż mają potężny potencjał. Niektóre go uwalniają, inne nie. Od czego to zależy?; Anioł codzienny; Nie traćmy kapitału moralnego. Zapraszamy do lektury.
 11. Są także do nabycia kalendarze diecezjalne na rok 2023 w cenie 10 zł.
 12. Naszym paniom za posprzątanie kościoła, osobom dbającym o teren przykościelny oraz tym, którzy wspierają materialnie parafię z całego serca dziękujemy.
 13. Parafianom i wszystkim gościom życzymy miłego tygodnia, solenizantom i jubilatom składamy gorące życzenia wielu łask Bożych oraz życzliwości ludzkiej.
 14. Do wieczności w minionym tygodniu odszedł: śp. Elżbieta Zaleska – l. 74, Msza św. od uczestników pogrzebu 04.12.2023r. o godz. 18.00. śp. Anna Waśków – l. 84, Msza św. od uczestników pogrzebu 24.10.2023r. o godz. 18.00. R.I.P.

 

Bardzo dziękuję za uczestnictwo i przygotowanie naszego odpustu. Szczególne podziękowania: naszemu chórowi, scholii, Ochotniczej Straży Pożarnej, ministrantom, osobom czytającym czytania, uczestniczącym we Mszy św., panu kościelnemu, pani organistce, ks. Sławkowi. Równie gorące podziękowania paniom, które przygotowały kolacje i ciasta.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest