Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła – 08.10.2023.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy niedzielę odpowiedzialności za kościół własny.
 2. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie odpowiedzialnych za nasze „Jerycho Różańcowe”.
 4. We wtorek po Mszy świętej wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
 5. W środę tradycyjnie o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta w intencji proszących i dziękujących uczestników nowenny. Tego dnia chcemy bardzo serdecznie zaprosić naszych parafian na uroczystość przywitania odnowionego wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Naszą uroczystość rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, w której podziękujemy Panu Bogu za Nasz odnowiony wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej. Zakończymy naszą uroczystość oddaniem nas i naszych bliskich opiece Matki Bożej przez akt oddania i uroczysty Apel Jasnogórski. W tym dniu weźmy ze sobą świece.
 6. W piątek 13 października przeżywamy „Dzień fatimski” – nabożeństwo fatimskie z procesją dookoła kościoła łączymy z różańcem o 17.30. Zapraszamy.
 7. Od dzisiejszej niedzieli będziemy mogli zabrać kartkę dla „Wypominek”, które będziemy mogli wypełnione składać na tacę, w zakrystii lub w kancelarii – umieśćmy na WYPOMINKACH ulicę, a w wypadku Chopina również numer bloku, podobnie w wypadku osiedla bloków „Biedronka”.
 8. W niedzielę 15 października obchodzimy XXIII Dzień Papieski. W naszej parafii Dzień Papieski pragniemy przeżyć 22 października. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Tradycyjnie nasze Szkolne Koło Caritas przy naszej szkole podstawowej, będzie rozprowadzało kremówki po każdej Mszy św.
 9. Naszym paniom za posprzątanie kościoła, osobom dbającym o teren przykościelny oraz tym, którzy wspierają materialnie parafię z całego serca dziękujemy.
 10. Zachęcamy do modlitwy i zamawiania w zakrystii lub kancelarii intencji mszalnych w różnych potrzebach naszego życia, o rozwiązanie trudnych spraw, z okazji imienin, urodzin, różnych rocznic, jubileuszy i za bliskich zmarłych.
 11. Po Mszy św., jak co tydzień można kupić „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” cykl interesujących artykułów na temat rzymskiego etapu Synodu o synodalności, który w październiku gromadzi biskupów oraz zaproszonych świeckich, również z Polski. Znajdziemy tam odpowiedzi na wiele naszych pytań. Są także do nabycia diecezjalne kalendarze na 2024 rok.
 12. Parafianom i wszystkim gościom życzymy miłego tygodnia, solenizantom i jubilatom składamy gorące życzenia wielu łask Bożych oraz życzliwości ludzkiej.
 13. Do wieczności w minionym tygodniu odszedł: śp. Tadeusz Łazicki – l. 73. R.I.P

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest