Ogłoszenia Duszpasterskie – XXXI Niedziela Zwykła – 30.10.2022r.

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na Papieskie Dzieło Misyjne, również dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.15 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I-ej Komunii św.
 2. W poniedziałek ostatnie nabożeństwo różańcowe.
 3. We wtorek przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w kościele parafialnym o godz. 8.00, 9.30 i 18.00. O godz. 11.40 rozpoczynamy uroczystości na cmentarzu w Karlinie. Gromadzimy się przy wejściu górnym, aby procesyjnie przejść do ołtarza – zatrzymamy się przy pięciu stacjach. W czasie Mszy św., którą rozpoczniemy o godz. 12.00 na cmentarzu będziemy mogli przystąpić do Komunii św. i będzie zbierana taca. Po nabożeństwie, na prośbę wiernych, będzie możliwość poświęcenia nowych pomników. W tym dniu nie będzie mszy na filiach. Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św.
 4. W środę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 18.00 i w Lubiechowie o godz. 17.00.
 5. W dniach 1- 8 listopada za nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
 6. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tego dnia zmiana tajemnic Żywego Różańca. Nowennę połączymy z wypominkami.
 7. W tym tygodniu przeżywamy: I-y czwartek miesiąca o 17.00 „ Godzina Święta” w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. I-y piątek miesiąca o godz. 8.00 msza wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i całego świata, a po niej nasze „Jerycho Różańcowe” – całodzienne trwanie przy Jezusie z różańcem. Godzina miłosierdzia o godz. 15.00. I-a sobota miesiąca o 8.00 msza wynagradzająca. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św.
 8. W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych.
 9. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar na rzecz naszego Seminarium w Koszalinie.
 10. Wypominki możemy składać na tacę, w zakrystii lub w kancelarii. Codziennie w listopadzie o godz. 17.30 modlić się będziemy za zmarłych polecanych w Wypominkach. środa – Grupy Parafialne i kartki bez adresu; czwartek – Koszalińska; piątek – ul. Kościuszki, Pełki; sobota – ul. Plac Jana Pawła II, 4-go Marca, Redlino i Witolub;, niedziela – ul. Szczecińska, Szymanowskiego, Moniuszki.  
 11. Nasz parafialny Caritas zachęca do wzięcia udziału w akcji Caritas „Puszka dla Ukrainy”. Prosimy, aby do 6 listopada do kosza wystawionego w kościele przynieść: żywność z długiem terminem ważności (makaron, ryż, konserwy); produkty dla dzieci (kaszki, soki); artykuły chemiczne i kosmetyczne (papier toaletowy, mydło, pastę do zębów, szampon, plastry opatrunkowe). Zebrane artykuły zastaną przesłane na Ukrainę.
 12. 11 listopada będziemy przeżywać 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, pamiętajmy w sposób szczególny w tym dniu o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny. Msze św. tego dnia o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. O godz. 10.00 uroczysta Msza św. w intencji naszej ojczyzny, na którą bardzo gorąco zapraszamy naszych parafian.
 13. Zapraszamy naszych parafian w dniu 19 listopada na Bal Charytatywny organizowany przez Radę Parafialną pod patronatem Burmistrza Karlina i naszej Parafii. Koszt biletu to 250 zł. od osoby. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach.  
 14. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii (te na tacę i pod chórem) z serca dziękujemy.
 15. Parafianom i wszystkim gościom życzymy miłego tygodnia, solenizantom i jubilatom składamy gorące życzenia wielu łask Bożych oraz życzliwości ludzkiej.
 16. Po Mszy św., jak co tydzień można kupić Gościa Niedzielnego, są także do nabycia kalendarze na 2023 rok.
 17. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli: śp. Krzysztof Lewandowski – l. 67 Msza św. od uczestników pogrzebu 01.12.2022r. o godz. 18.00, Ryszard Elert – l.70 Msza św. od uczestników pogrzebu 18.11.2022r. o godz. 18.00. R.I.P.

 

 

 

Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych od 1 do 8 listopada.   

Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust za zmarłych.

Warunki odpustu:

 1. Wykonanie powyższych czynności obdarzonych odpustem.
 2. Wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak pełnej dyspozycji wykluczenia upodobania do jakiegokolwiek grzechu, odpust będzie tylko cząstkowy)
 3. Spełnienie trzech warunków: – spowiedź sakramentalna lub bycie w stanie łaski uświęcającej – przyjęcie Komunii Świętej – odmówienie Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo w intencjach Ojca Świętego

Wierni, którzy nawiedzą kościół, kaplicę publiczną lub półpubliczną 1 listopada od południa i przez cały Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia.

 

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest