Ogłoszenia Duszpasterskie – XXX Niedziela Zwykła – 29.10.2023.

 1. We wtorek ostatnie nabożeństwo różańcowe. Tego dnia po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów.
 2. W środę przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w kościele parafialnym o godz. 8.00, 10.15 i 18.00. O godz. 11.40 rozpoczynamy uroczystości na cmentarzu w Karlinie. Gromadzimy się przy wejściu górnym, aby procesyjnie przejść do ołtarza – zatrzymamy się przy pięciu stacjach. W czasie Mszy św., którą rozpoczniemy o godz. 12.00 na cmentarzu będziemy mogli przystąpić do Komunii św. i będzie zbierana taca. Po nabożeństwie, na prośbę wiernych, będzie możliwość poświęcenia nowych pomników. W tym dniu nie będzie mszy na filiach. Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św.
 3. W dniach 1- 8 listopada za nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
 4. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  
 5. W czwartek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 18.00 i w Lubiechowie o godz. 17.00.
 6. Codziennie w listopadzie o godz. 17.30 modlić się będziemy za zmarłych polecanych w Wypominkach:  czwartek – ul. Koszalińska; piątek – ul. Kościuszki, Pełki; sobota – ul. Plac Jana Pawła II, 4-go Marca, Redlino i Witolub;, niedziela – ul. Szczecińska, Szymanowskiego, Moniuszki.
 7. W tym tygodniu przeżywamy: I-y czwartek miesiąca o 17.00 „ Godzina Święta” w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. I-y piątek miesiąca o godz. 8.00 msza wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i całego świata, a po niej nasze „Jerycho Różańcowe” – całodzienne trwanie przy Jezusie z różańcem. Godzina miłosierdzia o godz. 15.00. I-a sobota miesiąca o 8.00 msza wynagradzająca. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św.
 8. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny młodzież przygotowującą się do bierzmowania na „wieczór chwały” przed Najświętszym Sakramentem.
 9. W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych.
 10. Z kościoła możemy zabrać kartki dla „Wypominek”, które będziemy mogli wypełnione składać na tacę, w zakrystii lub w kancelarii – umieśćmy na WYPOMINKACH ulicę, a w wypadku Chopina również numer bloku, podobnie w wypadku osiedla bloków „Biedronka”.
 11. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar na rzecz naszego Seminarium w Koszalinie.
 12. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.15 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I-ej Komunii św.
 13. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą środę 8 listopada.
 14. Bardzo dziękuję młodzieży, pani Oliwi i panu Darkowi ze SKC oraz osobom czytającym teksty naszego Jana Pawła II za zorganizowanie XXIII Dnia Papieskiego.
 15. Po Mszy św., jak co tydzień można kupić Gościa Niedzielnego, są także do nabycia kalendarze na 2024 rok. Zapraszamy do lektury.
 16. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii (te na tacę i pod chórem) z serca dziękujemy.
 17. Tym, którzy zadbali o czystość naszej świątyni oraz osobom dbającym o teren przykościelny dziękujemy.
 18. Parafianom i wszystkim gościom życzymy miłego tygodnia, solenizantom i jubilatom składamy gorące życzenia wielu łask Bożych oraz życzliwości ludzkiej.

Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych od 1 do 8 listopada.   

Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust za zmarłych.

Warunki odpustu:

 1. Wykonanie powyższych czynności obdarzonych odpustem.
 2. Wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak pełnej dyspozycji wykluczenia upodobania do jakiegokolwiek grzechu, odpust będzie tylko cząstkowy)
 3. Spełnienie trzech warunków: – spowiedź sakramentalna lub bycie w stanie łaski uświęcającej – przyjęcie Komunii Świętej – odmówienie Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo w intencjach Ojca Świętego

Wierni, którzy nawiedzą kościół, kaplicę publiczną lub półpubliczną 1 listopada od południa i przez cały Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest