Ogłoszenia Duszpasterskie – XXXII Niedziela Zwykła – 06.11.2022r.

 1. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na rzecz naszego Seminarium w Koszalinie. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej kleryka Remigiusza.
 2. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie Grupy Modlitewnej, a we wtorek po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 3. W środę tradycyjnie o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W piątek 11 listopada będziemy przeżywać 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, pamiętajmy w tym dniu w sposób szczególny o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny. Msze św. tego dnia o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. O godz. 10.00 uroczysta Msza św. w intencji naszej ojczyzny, na którą bardzo gorąco zapraszamy naszych parafian.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu tradycyjnie w czwartek od godz. 17.00. Zapraszamy.
 6. Przyszła niedziela jest niedzielą pamięci o kościele własnym, który wspieramy modlitwą i ofiarą.
 7. Wypominki możemy składać na tacę, w zakrystii lub w kancelarii. Codziennie w listopadzie o godz. 17.30 modlimy się za zmarłych polecanych w Wypominkach. dziś – ul. Szczecińska, Szymanowskiego, Moniuszki; poniedziałek ul. Prusa, Białogardzka, Jaworska, Leśna, Traugutta, Wolności, Słoneczna, Konopnickiej, Parkowa, Sosnowa, Bogusława X, Okrzei, Przyjaźni; wtorek – ul. Chopina 1,2,3,4,6; środa – Grupy Parafialne i ul. Chrobrego; czwartek – ul. Spokojna, Niepodległości, Kolejowa, Wojska Polskiego, Wolgast, Ogrodowa, Spichrzowa; piątek – ul. Chopina bez numerów i 7; sobota – kartki bez adresu część 2; niedziela – Ks. Brzóski, Wigury, Sawickiej, Żwirki, Krzywopłoty, Garnki.
 8. Za wszelką modlitwę i pomoc okazaną w minionym tygodniu i za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii (te na tacę i pod chórem) z serca dziękujemy.
 9. Bardzo dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli i instytucjom samorządowym naszego miasta za przygotowanie Mszy św. w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu.
 10. Parafianom i wszystkim gościom życzymy zdrowia, miłego tygodnia, solenizantom i jubilatom składamy gorące życzenia wielu łask Bożych oraz życzliwości ludzkiej.
 11. Zapraszamy naszych parafian w dniu 19 listopada na Bal Charytatywny organizowany przez Radę Parafialną pod patronatem Burmistrza Karlina i naszej Parafii. Koszt biletu to 250 zł. od osoby. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach.
 12. Po Mszy św., jak co tydzień można kupić Gościa Niedzielnego, są także do nabycia kalendarze na 2023 rok. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić uwagę na temat, który dotyczy każdego z nas – różne oblicza samotności. Co proponuje Kościół ludziom samotnym, których wokół coraz więcej? Zapraszamy do lektury.
 13. Dyspensa ks. Biskupa na najbliższy piątek: Chcąc podkreślić radość, jaką niesie ze sobą świętowanie Narodowego Święta Niepodległości, a także w związku z charakterem wypoczynkowym tzw. „długiego weekendu”, kierując się dobrem duchowym wiernych, na mocy kan. 87 § 1 KPK, udzielam wszystkim wiernym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i osobom przebywającym na terenie diecezji, dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 11 listopada 2022 r. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia, z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów prawa. Korzystających z dyspensy, zachęcam do modlitwy w intencjach Ojca Świętego Franciszka i praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia lub innych czynów pokutnych.

Like this article?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest